Royal Air Maroc budou létat do Pekingu

30.07.2019 - AfrikaLetecká společnost Royal Air Maroc plánuje otevřít přímou linku z Casablanky do Pekingu, na nové mezinárodní letiště Daxing. Pravidelné lety mají být zahájeny před koncem letošního roku či začátkem příštího. Čínský úřad civilního letectví CAAC povolil marockému dopravci létat do Pekingu čtyřikrát týdně.

Royal Air Maroc - Boeing 787 Dreamliner (foto: Oneworld)

Peking se stane vůbec prvním cílem Royal Air Maroc na Dálném východě. Společnost dříve uvedla, že v příštích několika letech by chtěla otevřít linky také do Šanghaje a Kantonu.

Maroko se stalo oblíbeným cílem čínských turistů poté, co v roce 2016 zrušilo vízovou povinnost pro občany Číny. Odhaduje se, že tuto severoafrickou zemi navštíví ročně až 200 tisíc čínských turistů. Roste rovněž vzájemný obchod a zájem Číny o investice v Maroku.

Společnost Royal Air Maroc byla založena v roce 1957 a ze své hlavní základny v Casablance létá do 94 destinací v Africe, Evropě, na Blízkém východě a v Severní a Jižní Americe. Letadlový park aerolinie se skládá z šesti ATR-72, čtyř Embraerů 190, 37 Boeingů 737NG, dvou uzemněných 737 MAX 8, tří 767-300 a devíti Boeingů 787 Dreamliner. V polovině příštího roku se mají Royal Air Maroc jako první africká aerolinie stát členem aliance Oneworld.

Témata