Qantas otevře dálkovou linku do Paříže

30.10.2023 15:33 - Asie & AustrálieAustralské národní aerolinie Qantas Airways zahájí v příštím roce pravidelné lety do Paříže. Nová dálková linka Sydney – Perth – Paříž má být otevřena 12. července 2024. Zahájení letů je naplánováno před začátkem Letních olympijských her v Paříži, které se budou konat od 26. července 2024. Zprvu bude Qantas do Paříže vypravovat čtyři rotace týdně, po skončení olympiády dojde od 18. srpna 2024 ke snížení na tři rotace týdně.

Do Paříže se Qantas se svými pravidelnými lety vrátí po téměř dvou desetiletích. Nové spojení bude jedinou přímou linkou z francouzské metropole do Austrálie. Mezi prvními novou linku využijí australští sportovci, kteří se zúčastní olympijských a následných paraolympijských her v Paříži.

(foto: Qantas)

Na linku budou nasazována letadla Boeing 787-9. Kabina Dreamlineru bude rozdělena do třech tříd, v byznys třídě bude 42 sedadel, v premium economy 28 míst a dalších 166 sedadel bude v ekonomické třídě. Délka letu z Perthu do Paříže bude zhruba 17 hodin.

Paříž bude po Londýnu a Římu třetí evropskou destinací Qantasu. Australská společnost létá do Londýna s mezipřistáním v Singapuru nebo Perthu. Linka do Říma je provozována s mezipřistáním v Perthu. Nová linka do Paříže znamená navýšení kapacity Qantasu na letech do Evropy o 75 tisíc sedadel ročně. Prostřednictvím partnerských aerolinií budou moci cestující pokračovat návaznými lety například do Barcelony, Mnichova, Frankfurtu, Atén a dalších evropských destinací. Letenky z Perthu začínají na 1899 dolarech (44 tisíc korun) za zpáteční let v ekonomické třídě.

Společnost Qantas by měla v rámci projektu Sunrise v budoucnu převzít letadla Airbus A350-1000, která ji umožní létat do Evropy bez mezipřistání také z východního pobřeží Austrálie, tedy ze Sydney s Melbourne a případně také z Brisbane a Adelaide. Celý projekt má však zpoždění. Podle původních plánů měly být lety zahájeny v roce 2022, nyní je plánován první let až na rok 2025.

(foto: Qantas)

Témata