Qantas plánuje koupit 6 nákladních Airbusů

15.08.2022 - Asie & AustrálieAustralská letecká společnost Qantas Airways oznámila, že hodlá mezi lety 2024 a 2026 vyměnit svých 5 stárnoucích nákladních Boeingů 737 a nahradit je 6 nákladními letadly Airbus A321P2F konvertovaná z původně osobních letadel. Qantas již 3 konvertované letadla A321P2F ve flotile má. Jejich přepravní kapacita je o 9 tun větší než u konkurenčních Boeingů 737 - celkem 23 tun.

Podle Alana Joyce, generálního ředitele společnosti Qantas Airways, hlásí jejich nákladní divize stabilně zlepšující se finanční výsledky. Souvisí to podle něj také s tím, že se australané během pandemie naučili využívat služeb online obchodů a mnoho z nich u tohoto způsobu nakupování již zůstalo. Stalo se tak podle něj i po úplném zrušení veškerých australských restrikcí v souvislosti s nemocí Covid-19.

Singapore Technologies Engineering Ltd. (ST Engineering), nejžhavější kandidát na dodavatele konvertovaných letadel, potvrzuje aktuálně obrovský zájem leteckých společností o své služby. Společnost ST Engineering udává, že má až do roku 2025 zcela zaplněné výrobní kapacity.

letadla společnosti Qantas v Sydney, srpen 2012 (autor: Aero Icarus, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata