Qantas navyšuje kapacity na letech do USA

28.03.2022 - Asie & AustrálieZ důvodu vysoké poptávky navyšuje od dnešního dne australská letecká společnost Qantas Airways četnost spojů mezi Melbourne a Los Angeles ze 4 letů týdně na 8 letů týdně. Spoje provozuje letadly Boeing 787 Dreamliner. Vzhledem k očekávanému dalšímu nárůstu poptávky zejména před letní australskou sezónou, plánuje Qantas od prosince na některé z těchto letů provozovat Airbusem A380. Ten má projít do prosince rekonstrukcí interiéru, rozšířením sekce premium economy z 35 na 60 sedaček a to na úkor kapacity běžné ekonomické třídy. Díky nasazení těchto letadel tak bude Qantas zákazníkům nabízet i na letech mezi USA a Austrálií také kabiny první třídy.

Uvolněné Dreamlinery pak mají od 2.12.2022 začít létat do Dallasu, na letiště Fort Worth International. Zde má svoji bázi alianční partner Qantasu - společnost American Airlines, která odtud nabízí lety do 200 destinací v USA, Kanadě, Mexiku a v Jižní Americe. Qantas plánuje létat od prosince do Dallasu z Melbourne celkem 4x týdně.

Současně s navýšením kapacity letů do Los Angeles se také dnes na letišti v Melbourne také otevírá salónek Business Lounge. Končí tím prozatímní provoz salónku pro zákazníky první třídy, který v době nízké poptávky fungoval ve smíšeném provozu pro zákazníky obou cestovních tříd. V Melbourne tak budou zákazníci první třídy využívat opět exkluzivně jen svůj salónek.

Podle Stephanie Tullyové, ředitelky oddělení péče o zákazníky společnosti Qantas Group, zaznamenává Qantas silnou poptávku po letech z Austrálie do USA, která dokonce překračuje úrovně poptávky před pandemií Covid-19. Je to podle ní dáno faktem, že Austrálie byla téměř 2 roky v úplné izolaci a tak se nyní cestující snaží dohnat cesty, které díky pandemii zameškali. Poptávku také navíc podporuje fakt, že společnost Qantas i nadále nabízí do 30. června rezervační politiku Fly Flexible s možností neomezené změny data letů pro cesty do konce tohoto roku.

Airbus A380 společnosti Qantas na letišti v Los Angeles, říjen 2008 (autor: d_proffer, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata