První Airbus A350 XWB v barvách Vietnam Airlines

09.03.2015 - Asie & AustráliePrvní Airbus A350XWB určený pro Vietnam Airlines nese již typické modro-zlaté zbarvení společnosti. Letoun, který opustil v pátek lakovnu výrobce Airbus v Toulouse, nyní vstoupil do dokončovací fáze. Na křídla budou namontovány motory, dokončen bude cockpit a kompletně bude vybavena kabina pro cestující. Předání letounu Vietnam Airlines je naplánováno na konec 1. pololetí letošního roku.

Airbus A350 XWB v barvách Vietnam Airlines (foto: Airbus)

Vietnam Airlines se stanou po Qatar Airways druhou leteckou společností na světě, která bude provozovat letoun Airbus A350. Vietnamský národní dopravce zařadí do své flotily postupně čtrnáct letadel A350. Deset letounů objednala společnost přímo u výrobce, další čtyři si pronajala od leasingové společnosti.

(foto: Airbus)

Vietnam Airlines plánují představit svůj první A350 XWB nejprve na vnitrostátních linkách. Od 1. července do 24. října bude letoun létat dvakrát denně z Hanoje do Ho Či Minovo Město Města. Od 30. září bude A350 XWB létat šestkrát týdně na dálkové lince z Hanoje do Paříže. Od začátku října plánují Vietnam Airlines letoun nasadit také na linku z Hanoje do Soulu.

Témata