Vietnam Airlines začnou v říjnu létat do Mnichova

12.03.2024 06:40 - Asie & AustráliePodle včerejší tiskové zprávy mnichovského letiště plánuje od 2.října pravidelně létat společnost Vietnam Airlines do Mnichova. V plánu jsou dva lety týdně do Hanoje a Ho Či Minova Města. Vietnam Airlines na obě linky plánují nasadit letadla Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguraci se třemi třídami: Business Class, Premium Economy a Economy Class. Do Hanoje zamíří lety v pondělky a soboty, do Ho Či Minova Města se bude létat v úterky. Od prosince pak mají přibýt i lety ve čtvrtky. Po Frankfurtu, Londýnu-Heathrow a Paříži-Charles de Gaulles se tak Mnichov stane čtvrtou destinací v Evropě, kam budou Vietnam Airlines létat (pokud tedy geograficky pomineme Moskvu, neboť ta se svojí politikou podle názoru autora z evropského civilizačního prostoru sama vyloučila). Vzhledem k tomu, že Vietnam Airlines je členem aliance Sky Team, nelze si nepovzdechnout, že pokud by ČSA měla na bázi v Praze flotilu jako v nedávné minulosti a významnější síť linek, zřejmě by nová linka do Evropy zamířila místo do hubu konkurenční aliance možná právě do Prahy.

Ho Či Minovo Město leží na jihu Vietnamu a jedná se o rychle rostoucí metropoli s necelými 10 milióny obyvatel. Před válkou mezi severem a jihem se jmenovalo Saigon. Naopak hlavní město Vietnamu, Hanoj, ležící na severu země, je o něco menší. Má necelých 8,5 miliónu obyvatel.

panoráma Hanoje, duben 2022 (autor: NKSTTSSHNVN, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Vietnam se stal jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací v jihovýchodní Asii a v současnosti patří k nejnavštěvovanějším zemím asijsko-pacifického regionu. Nové linky též cílí na obchodní cestující, neboť hospodářské vztahy Německa s touto jihovýchodoasijskou zemí neustále nabývají na intenzitě. Řada podniků se sídlem v Bavorsku již investovala ve Vietnamu významné částky. Nejen díky těmto investicím je nyní Vietnam jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik jihovýchodní Asie. Navíc v Evropě žíjí též i početné vietnamské komunity. V Německu podle odhadů žije okolo 185.000 obyvatel s vazbami na Vietnam, v České republice se jejich počet odhaduje mezi šedesáti tisíci až stem tisícům obyvatel. Po Slovácích a Ukrajincích tak tvoří občané s vazbami na Vietnam v České republice třetí nejvýznamnější cizineckou komunitu, která je navíc díky svým odlišnostem oproti občanům České republiky velmi snadno rozpoznatelná. Právě relativní blízkost letiště Mnichov, zejména ze západu České republiky, tak může oběma linkám významně přispět též cestujícími, kteří mají za cíl cestovat mezi Českem a Vietnamem.

Boeing 787-9 společnosti Vietnam Airlines na letišti ve Frankfurtu, červen 2017 (autor: tjdarmstadt, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata