Vietnam Airlines obnovily po téměř dvou letech pravidelné lety do Austrálie

23.01.2022 - Asie & AustrálieVietnamský národní letecký dopravce po téměř dvouleté přestávce opět létá do Austrálie. Vietnam Airlines obnovily 15. ledna 2022 pravidelné lety do Sydney a Melbourne. Společnost bude zatím létat dvakrát týdně z Ho Či Minova Města do Sydney a Melbourne a dále jednou týdně z Hanoje do Sydney. Na linky budou nasazovány moderní Airbusy A350 a Boeingy 787. Obnovení letů umožnil souhlas vietnamských a australských úřadů.

Vietnam Airlines - Boeing 787 Dreamliner (foto: Vietnam Airlines)

Vietnam Airlines obnovily mezinárodní lety koncem listopadu 2021, když zahájily pravidelné lety do USA. 1. ledna 2022 pak společnost obnovila lety do Kambodže. Stalo se tak po 22měsíční pauze způsobené pandemií Covid-19. O několik dnů později, 5. ledna 2022, pak došlo k obnovení letů do Japonska.

V současnosti Vietnam Airlines létají pravidelně do Austrálie (2x týdně Melbourne, 3x týdně Sydney), Japonska (3x týdně Tokio-Narita), Kambodže (4x týdně Phnompenh), Jižní Koreje (4x týdně Soul), Singapuru (2x týdně), Thajska (4x týdně Bangkok), Tchaj-wanu (4x týdně Tchaj-pej) a USA (4x týdně San Francisco).

Obnovení pravidelných letů Vietnam Airlines do Kambodže (foto: Vietnam Airlines)

Témata