Vietnam Airlines zahájily pravidelné lety do USA

30.11.2021 - Asie & AustráliePo několika letech příprav zahájila letecká společnost Vietnam Airlines pravidelné lety do Spojených států. V neděli 28. listopadu odstartoval její Boeing 787-9 registrace VN-A861 poprvé na nové dálkové lince z Ho Či Minova Města do San Francisca. Dreamliner, jehož kabina je uspořádána do třech tříd, pojme 274 cestujících.

Boeing 787-9 Vietnam Airlines mířící poprvé na pravidelné lince do San Francisca (foto: Vietnam Airlines)

Nová linka bude kvůli současné epidemické situaci zatím provozována dvakrát týdně. Na vybrané rotace budou nasazovány rovněž Boeingy 787-10 a Airbusy A350. Vietnamský dopravce předpokládá, že později s uvolněním cestovních restrikcí dojde k růstu počtu turistů a linka bude provozována denně.

V neděli zahájené spojení je historicky první pravidelnou linkou vietnamského dopravce do USA. Pro vietnamské letectví i Vietnam Airlines se jedná o velmi důležitý milník. V tuto chvíli je to rovněž jediná pravidelná linka mezi Vietnamem a USA. Z Ho Či Minova města do San Francisca chtějí také létat Bamboo Airways. Samotné Vietnam Airlines chtějí v budoucnu zahájit lety do Los Angeles.

Z americké strany v minulosti létala do Vietnamu společnost Pan Am, která v roce 1953 otevřela linku do tehdejšího Saigonu (dnes Ho Či Minovo Město). Poslední let Pan Am se uskutečnil v roce 1975 pouhých šest dnů před pádem Saigonu. Na obnovení pravidelných letů mezi oběma zeměmi se čekalo téměř třicet let do roku 2004, kdy americké Delta Air Lines otevřely linku San Francisco – Hongkong – Ho Či Minovo Město.

Témata