Play plánuje rozšíření flotily o letouny A320neo

09.09.2021 - EvropaIslandská nízkonákladová aerolinie Play podepsala v průběhu srpna se dvěma leasingovými společnostmi dohody o společném záměru (LOI). První dohoda se týká pronájmu dvou Airbusů A320neo vyrobených v roce 2020, které mají být společnosti dodány v průběhu 1. čtvrtletí příštího roku. Druhá dohoda je o pronájmu tří A320neo a jednoho A321neo, které budou vyrobeny v roce 2023. Společnost je v témže roce převezme přímo od výrobce.

Play - Airbus A321neo (foto: Play)

Uzavřené dohody umožní společnosti Play využít současných výhodných podmínek na trhu. Na jaře příštího roku by tak měla provozovat šest letadel. Novinkou ve flotile budou zmíněné dva stroje Airbus A320. Aerolinie dále uvedla, že v současnosti probíhají jednání o rozšíření flotily v letech 2024 a 2025, přičemž celkový počet letadel by se měl zvýšit na patnáct.

V příštím roce chce Play otevřít pravidelné linky z Reykjavíku do měst na východním pobřeží USA. Linky budou obsluhovat letouny Airbus A321neo. Koncem srpna společnost požádala americké ministerstvo dopravy o souhlas se zahájením pravidelných letů.

Témata