Islandský low-cost Play žádá o povolení k letům do USA

25.08.2021 - EvropaNové aerolinie Play požádaly minulý týden americké ministerstvo dopravy o povolení k zahájení letů do USA. Nízkonákladová společnost žádá o souhlas s provozováním pravidelných a charterových letů mezi Islandem a USA. Společnost plánuje otevřít v příštím roce pravidelné linky na východní pobřeží USA a obsluhovat je letouny Airbus A321neo.

Trojice Airbusů A321neo společnosti Play (foto: Play)

Play nedávno publikoval přepravní statistiku za červenec. Společnost přepravila 9899 cestujících a vytížení letadel bylo jen 41,7 %. Podle aerolinie byly výsledky negativně ovlivněny cestovními restrikcemi kvůli onemocnění covid-19. Play se dále pochlubil dochvilností svých letů. V červenci přiletělo 96,2 % letů na čas podle letového řádu.

Podle aerolinie řada islandských cestujících využila flexibilních podmínek a své lety přesunula na pozdější datum. Většinu však tvoří cestující, kteří začínají cestu mimo Island. Zájem ze strany islandských zákazníků však postupně roste.

Play zahájily provoz v červnu první letem na lince z Reykjavíku na londýnské letiště Stansted. V současnosti společnost létá na sedmi linkách, které provozuje třemi letouny Airbus A321neo.

Témata