Pegasus Airlines přerušují lety do Ruska

11.03.2022 - EvropaTurecká nízkonákladová letecká společnost Pegasus Airlines ve čtvrtek oznámila, že až do 27. března ruší všechny své plánované lety do Ruska. O kroku aerolinie informovala turecká agentura Anadolu. Již začátkem tohoto týdne nebyly v prodeji letenky na lety mezi Istanbulem a Moskvou.

Pegasus Airlines - Airbus A320neo (foto: sloppyperfectionist/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Jak známo Turecko se nepřipojilo k západním sankcím vůči Rusku kvůli invazi na Ukrajinu a turecké letecké společnosti tak pokračovaly v letech do ruských destinací. Stejně jako u kazašské společnosti Air Astana, která od dnešního dne ruší lety do Ruska, není důvodem firemní bojkot kvůli agresi na Ukrajinu, ale zrušení pojistného krytí ze strany pojišťoven v ruském vzdušném prostoru.

Vzhledem k tomu, že oznámené přerušení letů je jen na dobu 14 dnů, je zřejmé, že Pegasus Airlines se budou snažit uvedenou situaci vyřešit.

Pegasus Airlines pravidelně létají hned do šesti ruských měst, a to Moskvy, Petrohradu, Miněralnych Vod, Krasnodaru, Machačkaly a Grozného. Postižení cestující si mohou na webu společnosti nebo v aplikaci mohou lety zdarma přerezervovat nebo požádat o vrácení peněz.

Témata