Nová destinace Wizz Air: skotský Edinburgh

05.08.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air začne koncem letošního roku létat do Edinburghu. Společnost otevře do tohoto skotského města hned čtyři nové pravidelné linky. Letouny Wizz Air budou létat do Edinburghu z Budapešti (3x týdně), Bukurešti (2x týdně), Gdaňsku (3x týdně) a varšavského letiště Modlin (4x týdně). Nejdříve, 18. prosince 2019 budou zahájeny lety z Varšavy, o den později z Gdaňsku a den před Vánoci také z Budapešti a Bukurešti. Edinburgh bude po Aberdeenu a Glasgowu třetí destinací Wizz Air ve Skotsku.

(foto: Wizz Air)

Společnost odhaduje, že na nových linkách z/do Edinburghu přepraví zhruba 250 tisíc cestujících ročně. Wizz Air již zahájil prodej letenek prostřednictvím webových stránek. Ceny jednosměrných letenek s malým příručním zavazadlem v tarifu Basic začínají na 12,99 librách při cestách v lednu a únoru 2020.

Nové linky Wizz Air do Edinburghu (zdroj: Wizz Air)

Wizz Air přes hrozící tvrdý brexit pokračuje v rychlém růstu ve Velké Británii. Nedávno společnost oznámila zahájení letů z Londýna do Moskvy a Petrohradu. Na londýnském letišti Luton se stal Wizz Air podle nabízené sedadlové kapacity největším dopravcem, když s podílem 41 % předehnal domácí easyJet.

Témata