Mnichov odbavil roce 2007 téměř 34 miliónů cestujících

13.03.2008 - EvropaMezinárodní letiště v Mnichově odbavilo v minulém roce 33,98 miliónu cestujících, a stalo se tak sedmým největším letištěm v Evropě. Růst počtu cestujících překročil deset procent. Po letišti Madrid – Barajas se tak Mnichov stal i druhým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě. Pokud se mu podaří udržet podobné tempo růstu i v nadcházejících letech, mohl by brzy překonat i letiště Londýn/Gatwick nebo ve střednědobém horizontu dokonce Amsterdam/Schiphol. Obě tato letiště vykazují v posledních letech pouze tří až čtyř procentní růst.

S pořadím by v současném roce mohlo zamíchat také letiště Řím/Fiumicino, které se stane jediným hubem společnosti Alitalia, což se následně projeví i na růstu počtu odbavených cestujících. Z dlouhodobého hlediska má ale letiště v Mnichově větší růstový potenciál. V celosvětovém měřítku se Mnichov posunul ze 30. na 28. místo. Provozovateli letiště se dařilo i po finanční stránce. Zisk po zdanění dosáhl 45 miliónů euro při tržbách ve výši 793 miliónů euro.

Nejrychleji rostoucím segmentem linek se stala dálková doprava, která si v meziročním porovnání připsala 17 procent. Dvouciferného růstu dosáhly ale i evropské linky. Celkové průměrné využití letadel odlétajících a přistávajících na tomto letišti dosáhlo téměř 74 procent. Rekordním dnem bylo 28. září, kdy letištěm prošlo 122 241 cestujících. Průměrně letiště každý den odbavuje 93 000 lidí.

Témata