Lufthansa významně redukuje nabídku letů

02.03.2020 - EvropaLetecká společnost Lufthansa společně se svými dceřinými společnostmi se rozhodla k široké redukci nabízených letů a zvažuje zavedení opatření typu kurzarbeit a neplacené dovolené. Společnost k tomu vedou poslední události ve vývoji šíření koronaviru a prudký pokles poptávky ze strany cestujících.

Lufthansa - Airbus A320 (foto: dmncwndrlch/Pixabay)

Kromě toho, že Lufthansa Group prodloužila zrušení všech letů do pevninské Číny až do 24. dubna 2020 a do Teheránu do 30. dubna 2020, bylo rozhodnuto rovněž o rušení frekvencí na letech do Soulu a Hongkongu. K silné redukci stávajících frekvencí dojde také na letech do Itálie, nejvíce do Milána a Benátek, dále pak na letech do Říma, Turína, Verony, Boloně, Ancony a Pisy. K rušení letů do dalších italských měst zatím není plánováno.

K omezení letů dojde i na důležitém německém vnitrostátním trhu. Méně často bude společnost létat ze svého hubu ve Frankfurtu do Berlína, Mnichova, Hamburku a Paderbornu. Mnichovský hub bude redukovat odlety do Berlína, Hamburku, Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem, Brém a Hannoveru.

Celkově plánuje koncern přechodně snížit sedačkovou kapacitu až o 25 %.

Štítky