Lufthansa spojí Friedrichshafen a Salzburk s Heathrow

31.10.2023 08:10 - EvropaKázat vodu a sám pít víno. Tak nějak se musí cítit v Austrianu při pohledu na nejnovější linky Lufthansy, které mateřská společnost spustí k 16.prosinci z letišť v jihoněmeckém Friedrichshafenu a rakouského Salzburku do Londýna-Heathrow. V minulosti totiž musel Austrian podobné linky z rakouských měst mimo Vídeň důsledně předat v rámci koncernu sesterké společnosti Eurowings respektive Air Dolomiti či Lufthanse CityLine (pokud tyto linky vedly do jednoho z hubů Lufthansy). Proto by bylo v rámci dosud praktikované strategie koncernu logičtější, kdyby nově otevírané pravidelné spojení Londýna s Friedrichshafenem a Salzburkem obstarávala svými Airbusy spíše společnost Eurowings. Jenže pravidla, která platí pro dceřiné společnosti zřejmě neplatí pro mateřskou Lufthansu.

Lufthansa tak zavede od 16.prosince 2023 lety 2x týdně mezi Londýnem-Heathrow a Salzburkem. Létat má na trase Airbus A320neo. Letový řád je podle aktuálních údajů rezervačního systému společnosti následující:

soboty, neděle:
11:10 Londýn - 14:20 Salzburk
15:55 Salzburk - 17:05 Londýn

Tato linka má být sezónní a evidentně cílí na britské lyžaře. Do Londýna bude mít ovšem Lufthansa ze Salzburku aktivní konkurenci v podobě Jet2.com a Ryanairu na Stansted a British Airways a easyJetu do Gatwicku.


Lety do Friedrichshafenu u Bodamského jezera na jihu Německa by měla Lufthansa spustit taktéž v polovině letošního prosince. Tyto lety ovšem na rozdíl od Salzburku v rezervačním systému společnosti nalézt zatím nelze. Na podobné trase do Londýna-Gatwicku je však již konkurence v podobě přímé linky společnosti easyJet.

Obě německy hovořící letiště mají ovšem denně několik pravidelných letů Lufthansy do Frankfurtu, a tak se nové přímé lety do Londýna dají kombinovat s letem s jedním přestupem na tomto největším přestupním uzlu německé letecké společnosti.

Airbus A320 společnosti Lufthansa na letišti Heathrow, říjen 2019 (autor: John Taggart, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata