Lufthansa také přechází na koncept placeného občerstvení

27.05.2021 - EvropaLetecká společnost Lufthansa se rozhodla přejít na koncept placeného občerstvení v ekonomické třídě na svých krátkých a středních letech. Pro cestující na velmi krátkých letech do 30 minut bude zdarma jen čokoládová mini-pozornost. Na letech delších než 30 minut cestující v ekonomické třídě obdrží zdarma ještě lahvičku minerální vody. Lufthansa tak následuje svoji dceřinou společnost Austrian, která na podobný koncept přešla již 18.března.

Na krátkých a středních letech Lufthansy s trváním nad 60 minut bude k dispozici široký výběr placeného občerstvení bez nutnosti objednávky předem. Občerstvení pro prodej na palubě bude připravováno cateringovou firmou Gate Gourmet podle receptů mladé, ale v gastronomii již známé a úspěšné mnichovské společnosti Dean&David. Jídla jsou vyráběna denně čerstvá přímo na bázích Lufthansy ve Frankfurtu a v Mnichově. Na letech s trváním kratším než 60 minut může být však výběr omezen jen na několik základních položek.

Bircher Müsli je v nabídce za 5 eur (zdroj: Media Kit Lufthansy)

Nejlevnější drobnost k jídlu k zakoupení typu oříšky nebo slané preclíky vyjde na 2 eura. Větší hlad zažene například sendvič, který lze společně s nealko nápojem koupit za 7 eur, za 10 eur lze koupit samotný salát s felafelem, humusem a citrónovou tahini zálivkou nebo salát s kuřecími kousky. Nápoje jako pomerančový džus, čaj nebo káva značky Dallmayr začínají na 3 eur. Třetinka piva Warsteiner je za 3,50 eur. Podrobnou nabídku občersvení k zakoupení lze nalézt zde. Každé 3 měsíce má být nabídka jídel obměňována. Lufthansa zdůrazňuje, že veškeré občerstvení bude podáváno jen v obalech šetrných k životnímu prostředí. Z hygienických důvodů bude platba za občerstvení na palubě akceptována pouze bezhotovostně.

Na dlouhých letech v ekonomické třídě, stejně jako na krátkých a středních letech v obchodní a první třídě se nic nemění - stávající koncepty občerstvení zdarma v ceně letenky zůstávají zachovány.

salát s kuřecími kousky je v nabíce za 10 eur (zdroj: Media Kit Lufthansy)

Témata