Austrian přechází na placené občerstvení

12.03.2021 - EvropaLetecká společnost Austrian Airlines se od čtvrtka 18. března připojí k těm aeroliniím, které zrušily občerstvení zdarma na palubě pro cestující v ekonomické třídě. Cestující s letenkou v této třídě na letech s délkou letu to tří hodin tak zdarma obdrží jen láhev vody a mini čokoládu . Vše ostatní bude za příplatek. Jedinou možnou formou placení za občerstvení bude platba kartou. Toto opatření se týká jak tarifu Economy light, classic i flex.

Obložená houska se sýrem z nabíky palubního občerstvení (foto: Austrian Airlines)

Na krátkých letech do 50 minut bude k dispozici za jen malý sáček se slanými tyčinkami Soletti za 2,50 euro, oplatky Manner nebo Pischinger za dvě eura. Malé nápoje o objemu 330ml začínají na třech eurech, pivo Ottakringer je pak za čtyři eura.

Na delších letech než 50 minut bude též v nabídce obložená houska se sýrem nebo se šunkou za šest eur, či jablečný štrůdl za stejnou cenu nebo kousek originálního dortu Sacher za osm eur. V nabídce budou rovněž teplé nápoje - čaj za 2,50 eura, káva od dodavatele Julius Meinl začíná na 3,50 eurech.

Cestujícící si mohou rovněž objednat vídeňský jablečný štrůdl (foto: Austrian Airlines)

Na letech s délkou letu nad 1,5 hodiny bude v nabídce též teplé jídlo - houbový guláš s houskovým knedlíkem za devět eur nebo kuřecí řízek s bramborem za dvanáct eur. Teplá jídla dodává cateringová firma DO & CO pod značkou „Henry for Austrian“. Kompletní nabídku placeného občerstvení na palubě letadel společnosti Austrian je možné nalézt zde.

V nabídce je rovněž kuřecí řízek s bramborem s petrželkou za 12 eur (foto: Austrian Airlines)

Pro cestující v obchodní třídě se nic nemění, ti se mohou dál těšit i na krátkých tratích na prémiový catering poskytovaný firmou DO&CO. Občerstvení zdarma rovněž obdrží cestující ekonomické třídy na letech delších než 3 hodiny a ti cestující ekonomické třídy, kteří poletí na charterových letech Austrian Holidays (ty se od ostatních linkových letů liší tím, že mají čtyřciferné číslo letů a začínají 2 nebo 9 - příkladem může být let OS 9103 na Rhodos).

Austrian Airlines in-flight občerstvení DO&CO à la carte pro cestující v obchodní třídě, prosinec 2013 (foto: Austrian Airlines, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Štítky