Lufthansa poprvé nasadila Dreamliner na dálkovou linku

01.12.2022 - EvropaPo několika týdnech letů na vnitrostátních spojích mezi Mnichovem a Frankfurtem pro zácvik posádek nasadila Lufthansa svůj Boeing 787-9 poprvé na dálkovou linku. Dreamliner registrace D-ABPA nesoucí jméno „Berlín“ odstartoval dnes odpoledne ve 14.02 z Frankfurtu k letu na lince LH402 do Newarku. Boeing 787 bude na lince do Newarku létat každý den. Dosud společnost na tuto linku nasazovala typy Airbus A330 a A340.

Boeing 787 Dreamliner společnosti Lufthansa je na letišti ve Frankfurtu odbavován k prvnímu letu do Newarku (foto: Lufthansa)

Původně Lufthansa plánovala, že Dreamliner nasadí poprvé na transatlantické lety z Frankfurtu do Toronta, nakonec se však rozhodla pro premiéru na dálkových letech na lince do Newarku. Lufthansa převzala první Dreamliner letos koncem srpna. V současnosti má ve své flotile dva Boeingy 787-9, celkem jich má převzít dalších třicet kusů.

První pět letadel Dreamliner, které německý národní dopravce přebere, bylo původně určeno pro Hainan Airlines, která je nakonec neodebrala. Kabina těchto letadel se bude lišit od později dodaných 787, když bude obsahovat business třídu navrženou pro čínského dopravce. Další letouny mají už mít na své palubě také privátní kabiny Allegris, které Lufthansa představila letos v říjnu.

Témata