Lufthansa plánuje objednat 40 nových letadel pro City Airlines

13.10.2023 06:25 - EvropaLetos v bŕeznu Lufthansa obnovila myšlenku dceřiné společnosti City Airlines, jejímž cílem by bylo zajištění levných feedovacích letů hlavních hubů Lufthansy ve Frankfurtu a v Mnichově. Zřejmě se tak má dít zejména na úkor nižších platů a horších pracovních podmínek u zaměstnanců City Airlines oproti mateřské Lufthanse. V červnu nové společnosti přiřadila jedno letadlo Airbus A319 s registrací D-AILX, čímž splnila podmínku pro vydání licence leteckého operátora AOC (Air Operator Certificate). City Airlines však plánuje zahájit provoz až v průběhu příštího roku.

Podle serveru aerotelegraph.com natočil Carsen Spohr tento týden ve středu interní video, ve kterém zmiňuje, že pro City Airlines má být v dohledné době objednáno 40 nových letadel se 120 až 140 sedačkami. Tato letadla mají být podle Spohra součástí velké objednávky 80 letadel o níž Lufthansa aktuálně jedná zejména s výrobci Airbus a Embraer. Ve hře jsou podle Spohra buď Embraery rodiny E-jet E2 nebo Airbusy A220. Případně jejich mix. Oba typy totiž již jiné dceřiné společnosti Lufthansy provozují. S Embraery má zkušenosti Air Dolomiti a s Airbusy A220 zase Swiss.

Podle Spohra však neź nově objednaná letadla od výrobce dorazí, bude muset City Airlines provozovat po první roky flotilu starších letadel A319, která k nové společnosti přejdou od mateřské Lufthansy.

Airbus A319-100 s registrací D-AILX, březen 2014 (autor: Frank Schwichtenberg, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata