Lufthansa otevře linku na pařížské letiště Orly

03.01.2020 - EvropaOd 16. března 2020 začne Lufthansa po dlouhých letech opět létat na pařížské letiště Orly. Nová linka z Mnichova bude provozována dvakrát denně letounem Bombardier CRJ900 pro 79 cestujících. Odlety z Mnichova budou vždy v 6:50 a v 17:35, z Paříže-Orly v 10:30 a ve 21:10. Nová linka rozšíří nabídku letů Lufthansy mezi Mnichovem a Paříží, které dosud směřovaly výhradně na letiště Charlese de Gaulla. Na toto letiště vypravuje nyní německý dopravce z Mnichova 40 letů týdně.

Bombardier CRJ900 dceřiné společnosti Lufthansa CityLine (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commoms)

„Paříž patří k nejdůležitějším destinacím Lufthansa Group. S lety na pařížské letiště Orly získají naši hosté poprvé přímé spojení z jižní části Paříže na mnichovský hub,“ uvedl Wilken Bormann, šéf hubu Lufthansy v Mnichově. Lufthansa získala potřebné sloty na letišti Orly po zkrachovalém francouzském dopravci Aigle Azur.

Most Alexanda III. v Paříži (foto: Lufthansa)

Letiště Orly leží 13 kilometrů jižně od centra Paříže, se kterým má dobré spojení veřejnou dopravou. Orly bylo hlavním pařížským letištěm do roku 1974, kdy bylo otevřeno nové letiště Charlese de Gaulla. Lufthansa v průběhu 70. let přesunula své lety z Orly na Charles de Gaulle.

Témata