Lufthansa obnoví lety z Mnichova do São Paula

06.04.2019 - EvropaLufthansa bude pokračovat v rozvoji dálkových letů z Mnichova. Tento týden společnost oznámila, že od 2. prosince obnoví pravidelné lety na lince z Mnichova do São Paula. Německý dopravce bude linku provozovat třikrát týdně letounem Airbus A350-900. Odlety z Mnichova budou vždy v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu ve 22:30 s příletem do São Paula následující den v 7:55. Zpět bude linka odlétat vždy v úterý, v pátek a v neděli v 19:00 a na mnichovském letišti přistávat v 9:35.

Letoun Airbus A350-900 společnosti Lufthansa na letišti v Mnichově (foto: Lufthansa)

„Otevření linky je dalším důkazem pozitivního rozvoje Mnichova jako prémiového hubu. Poprvé Lufthansa nasadí Airbus A350-900, který je nejmodernějším a nejvíce ekologickým dálkovým letadlem, na lety do Jižní Ameriky,“ uvedl Wilken Bornman, ředitel mnichovského hubu Lufthansy.

Oznámení Lufthansy o obnovení linky z Mnichova do São Paula přichází jen několik týdnů poté, co jihoamerické aerolinie LATAM oznámily, že nakonec nezahájí v červnu lety na této trase, jak dříve plánovaly. Společnost to v březnu zdůvodnila tím, že nasazení letounu Boeing 767-300ER, se kterým původně počítala, je problematické vzhledem k délce trasy. Letoun by pro takový let měl být vybaven odpočinkovým prostorem pro posádku, což LATAM u svých Boeingů 767 nemá.

Centrum brazilského São Paula (foto: Lufthansa)

São Paulo, které má s aglomerací Grande São Paulo až 21 milionů obyvatel, je nejen nejlidnatějším městem Brazílie, ale také celého amerického kontinentu. Pro Brazílii je město jejím finančním, ekonomickým i kulturním centrem. Svoje sídlo zde má řada nadnárodních firem, bank, působí zde burza cenných papírů a řada dalších finančních institucí.

Témata