LATAM neotevře plánovanou linku do Mnichova

03.03.2019 - Latinská AmerikaJihoamerické aerolinie LATAM nakonec nezahájí plánovanou linku ze São Paula do Mnichova. Původně chtěla společnost létat mezi oběma městy od 25. června čtyřikrát týdně s letounem Boeing 767-300ER. LATAM ve svém vyjádření pro média potvrdil, že kvůli nadbytku kapacity na linkách mezi Evropou a Brazílií, linku v plánovaném termínu neotevře. Společnost dále uvedla, že problematické je vzhledem k délce letu také nasazení Boeingu 767-300ER. Letoun by měl být pro takový let vybaven odpočinkovým prostorem pro posádku, což LATAM u svých 767 nemá.

Boeing 767-300ER LATAM Brasil na londýnském letišti Heathrow (foto: John Taggart/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost LATAM oznámila zahájení dálkových letů do Mnichova vloni v červnu a v prosinci pak zahájila prodej letenek na tuto linku. Cestujícím se zakoupenými letenkami nyní nabídl dopravce náhradní spojení nebo refundaci letenek.

Mnichov aktuálně nemá přímé letecké spojení s brazilským São Paulem. Cestující musí využít spojení s přestupem ve Frankfurtu či dalších evropských městech. Jedinou linkou z Mnichova do Brazílie je nyní spojení do Recife na severovýchodě země, které zajišťuje německý Condor.

Témata