LATAM Airlines nabídnou lety z Frankfurtu do Santiaga de Chile bez mezipřistání

08.02.2020 - Latinská AmerikaJihoamerické LATAM Airlines začnou od 30. června létat na své lince z Frankfurtu do chilského hlavního města Santiaga de Chile bez mezipřistání. V současnosti má linka obsluhovaná Boeingem 787-9 mezipřistání v Madridu.

LATAM Airlines - Boeing 787-8 (foto: Bidgee/Wikipedia Commons - CC BY-SA 3.0 AU)

LATAM Airlines nabídnou celkem tři přímé lety týdně v každém směru. Na přibližně 15hodinový let společnost nasadí menší Boeing 787-8 v konfiguraci pro 247 cestujících s 30 sedadly v business class a 217 v ekonomické třídě. V ostatní dnech, kdy nebudou přímé lety, mohou cestující využít spojení s přestupem na letišti Guarulhos v Sao Paulu.

Se zavedením přímých letů končí segment mezi Frankfurtem a Madridem, na který bylo možné zakoupit letenky. Lety na tomto úseku byly oblíbené u leteckých fanoušků, poněvadž v rámci Evropy bylo možné díky páté svobodě letět Boeingem 787 mimoevropské aerolinie.

Podle LATAM Airlines se bude o nejdelší linku bez mezipřistání provozovanou z Německa a LATAM Airlines bude jedinou leteckou společností, která nabídne lety mezi Německem a Chile bez mezipřistání.

Jak jsme tento týden informovali, LATAM Airlines urychlily opuštění globální aliance Oneworld o několik měsíců dříve a členství v alianci ukončí již k 1. květnu 2020.

Témata