LATAM obnovil pravidelné lety do Portugalska

01.05.2021 - Latinská AmerikaLetecká společnost LATAM obnovila ve čtvrtek 22. dubna své pravidelné lety mezi Brazílií a Portugalskem. Stalo se tak poté, co portugalské úřady zrušily dočasný zákaz leteckého spojení s Brazílií. Brazilský dopravce do konce dubna létal na lince ze São Paula do Lisabonu dvakrát týdně s letounem Boeing 767-300. V průběhu května je plánováno navýšení frekvence na pět rotací a od června chce LATAM létat do portugalské metropole každý den.

LATAM - Boeing 767-300ER (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Letecké spojení mezi Brazílií bylo pozastaveno 29. ledna rozhodnutím portugalské vlády, která kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem v Brazílii dočasně zakázala letecké spojení s touto jihoamerickou zemí. Počet nově pozitivních s covid-19 je v Brazílii stále velmi vysoký, podle serveru Ourworldindata.org měla Brazílie k 30. dubnu průměrně denně 284 nově nakažených na milion obyvatel. Z tohoto důvodu je povoleno mezi oběma zeměmi cestování jen v nezbytných důvodech, což zahrnuje například pracovní cesty. Po příjezdu z Brazílie musí cestující v Portugalsku na dva týdny do karantény.

Společnost LATAM, aby podpořila obnovené spojení do Lisabonu, oznámila koncem dubna akční nabídku letenek. Ceny zpátečních letenek z Lisabonu začínaly v akci na 236 eurech (v přepočtu zhruba 6100 korun).

Témata