LATAM Airlines opustí alianci Oneworld dříve

03.02.2020 - Latinská AmerikaK 1. květnu 2020 LATAM Airlines opustí globální alianci Oneworld. Původně společnost vloni v září oznámila, že členství v alianci ukončí začátkem října. Vystoupení z aliance tak bylo urychleno o pět měsíců. Jihoamerický dopravce se chce v budoucnu koncentrovat na spolupráci s americkou Delta Air Lines, která je v alianci SkyTeam.

V rámci dohody o partnerství z loňského září převezme Delta Air Lines od LATAM Airlines čtyři Airbusy A350 a objednávku na dalších deset letadel tohoto typu (foto: Brian Bukowski/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

LATAM Airlines Group jsou největší leteckou skupinou v Jižní Americe. Skupina vznikla v roce 2012, kdy chilské LAN Airlines převzaly brazilskou společnost TAM Airlines. Skupina v současnosti zastřešuje letecké společnosti operující pod značkou LATAM v několika jihoamerických zemích.

Vloni v září oznámily Delta Air Lines vytvoření partnerství s LATAM Airlines Group, v rámci něhož prostřednictvím veřejné nabídky investují 1,9 miliardy dolarů do koupi pětiny akcií skupiny. Současně LATAM Airlines oznámily, že opustí alianci Oneworld. Delta Air Lines v závěru loňského roku informovaly, že úspěšně dokončily plánovaný nákup 20 % akcií LATAM.

Témata