Lufthansa a Swiss obnoví pravidelné lety do Prahy

15.05.2020 - EvropaLufthansa Group včera oznámila své plány na další obnovení letů v průběhu příštího měsíce. Během června má dojít k výraznému nárůstu letů, takže na konci tohoto měsíce společnosti skupiny měly létat do 106 destinací v Evropě a 20 dálkových cílů.

(foto: Lufthansa)

Dobrou zprávou je, že mezi plánovanými cíli, do kterých se obnoví lety, je i Praha. Lufthansa plánuje létat do na lince Frankfurt – Praha od 1. června jednou denně. V provozu bude zatím ranní linka Lufthansa LH1392 s odletem z Frankfurtu v 8:40 a příletem do Prahy v 9:40. Zpáteční let LH1393 bude odlétat z ruzyňského letiště v 10:20 a ve Frankfurtu přistávat v 11:30.

5. června obnoví své lety do Prahy také společnost Swiss, která bude opět létat na lince z Curychu do Prahy. Švýcarský dopravce bude zatím linku provozovat lety jen čtyřikrát týdně vždy v pátek, v sobotu, v neděli a v pondělí. Od 21. června plánuje Swiss také obnovení letů z Ženevy do Prahy, zatím však jednou týdně vždy v neděli.

Swiss - Airbus A220 (foto: Swiss)

V průběhu pandemie onemocnění covid-19 zachovaly své lety do Prahy jen společnosti Belavia a Bulgaria Air. Začátkem května obnovila své lety z Düsseldorfu do Prahy německá společnost Eurowings. Vytížení prvního letu bylo velmi nízké a společnost tak další let posunula až na 21. května. Dalším dopravcem, který obnovil své lety do Prahy byla 4. května nizozemská aerolinie KLM, která nabídla denní lety z Amsterdamu. Příští pondělí plánují obnovení pravidelných letů do několika destinací také ČSA.

Témata