KLM obnovily pravidelné lety do Prahy

04.05.2020 - Česká republikaLetecká společnost KLM Royal Dutch Airlines dnes dopoledne obnovila lety na své pravidelné lince do Prahy. Letoun Embraer E175 KLM Cityhopper registrace PH-EXJ dosedl na ranvej 06/24 ruzyňského letiště v 10:30 a poté byl odbaven na Terminálu 2. Po včerejším obnovení letů Eurowings se tak do Prahy po pauze způsobené pandemií covid-19 vrátil další dopravce.

KLM Cityhopper - Embraer E175 (foto: KLM)

Podle dostupných informací bylo vytížení letadla znatelně lepší než na včerejším letu Eurowings. Česká televize v dnešním ranním vysílání uvedla, že letem KLM do Amsterdamu má odletět 48 cestujících. Vzhledem k tomu, že kapacita embraeru je 88 míst, byl tak letoun více než z poloviny zaplněn. Společnost zatím počítá s jedním letem denně s odletem z Prahy v 11:15, přičemž od července by se mohl počet letů zvýšit. KLM je aktuálně jedinou leteckou společností nabízející denní spojení do Prahy.

https://twitter.com/PragueAirport/status/1257282243392913408

„Zpočátku společnost očekává primárně zájem cizinců, kteří v České republice po vypuknutí epidemie koronaviru zůstali a již se nemohli vrátit domů. Zároveň se očekává, že těchto letů mohou využít firmy za účelem vyslání svých zaměstnanců do zahraničí nebo na služební cesty. Očekává se, že turistických cest bude zpočátku méně,“ uvedla společnost KLM v tiskové zprávě.

Společnost KLM informovala, že pro ní zůstává prioritou striktní dodržování hygienických podmínek. „Před každým odletem jsou všechna letadla důkladně vyčištěna a vydezinfikována. Každé letadlo je rovněž vybaveno systémem filtrace vzduchu, který pravidelně obměňuje a odstraňuje více než 99,999 % virových a bakteriálních kontaminantů ve vzduchu. Cestujícím je na palubě každého letadla k dispozici dezinfekce,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

KLM počítá s tím, že k dodržení bezpečné vzdálenosti 1,5 metru budou některá sedadla cíleně blokována. Na lince mezi Prahou a Amsterdamem chce společnost zajišťovat bezpečný odstup výběrem místa přímo na check-inu. Pro zajištění maximální bezpečnosti cestujících a palubního personálu společnost KLM výrazně omezila nabídku služeb a občerstvení v rámci letu. Podle webu KLM tak nejsou během letu například podávány horké nápoje. Společnost zdůrazňuje dodržování bezpečné vzdálenosti a omezení fyzického kontaktu. Vzhledem k tomu, že v Nizozemí není nošení roušek povinné, nemusí je mít ani cestující na palubě letadla. Cestující, kteří přiletí do České republiky a nebudou mít svoji roušku, šátek nebo respirátor, obdrží jej v tuto chvíli od letištních zaměstnanců zdarma.

Témata