Linka AeroItalia do Prahy zmizela z rezervačních systémů

19.01.2023 - Česká republikaPlánovaná linka z Florencie do Prahy nové italské aerolinie AeroItalia začátkem tohoto týdne zmizela z jejího rezervačních systému. Spojení do Prahy není jedinou linkou, na kterou není možné rezervovat letenky. Vedle ní zmizely další spoje z nové základny ve Florenci. Jedná se o linky do Bari, Bukurešti, Cagliari, Catanie, Heraklionu, Ibizy, Lamezia Terme, na Korfu, do Londýna, Olbie, Reggio Calabria a Trapani. Aktuálně AeroItalia nabízí z Florencie jen lety na Maltu a do Tel Avivu, které budou provozovány od konce března dvakrát týdně.

AeroItalia - Boeing 737-800 (foto: Colin Cooke Photo/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

AeroItalia oznámily zahájení letů do Prahy vloni v polovině prosince. Společnost plánovala na lince létat od 27. března 2023 třikrát týdně s letouny Boeing 737. Ceny jednosměrných letenek z Prahy do Florencie začínaly na 90 eurech v tarifu Basic, který zahrnoval malé příruční zavazadlo. Možnost letu se zapsaným zavazadlem byla za příplatek 48 eur.

Praha nemá přímé letecké spojení s italskou Florencií od jara 2020, kdy lety mezi oběma městy zastavila nízkonákladová společnost Vueling. Ta létala na trase čtyřikrát týdně letounem Airbus A319.

Vedle linek z Florencie zmizely z rezervačního systému AeroItalia také ohlášené spoje z Bergáma. Například se jedná o plánovanou pravidelnou linku z Bergama do polského Lublinu. Celkem tak v rezervačním systému chybí více než dvacet dříve plánovaných linek.

Témata