AeroItalia začne létat do Prahy, otevře linku z Florencie

15.12.2022 - EvropaPražské ruzyňské letiště získá v příštím roce nového dopravce. Nové italské aerolinie AeroItalia daly dnes do prodeje letenky na lince z Florencie do Prahy. První let je plánován na 27. března 2023 a linka bude provozována třikrát týdně. Odlety z Prahy bude vždy v pondělí, ve středu a v pátek ve 20:00 s příletem do Florencie ve 22:05. Odlety z Florencie jsou ve stejné dny v 17:15, přistání v Praze pak v 19:20. Lety budou provozovány letouny Boeing 737.

Aeroitalia - Boeing 737-800 (foto: Colin Cooke Photo/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Ceny jednosměrných letenek začínají v rámci prodejní akce na 90 eurech v tarifu Basic, který zahrnuje přepravu malého příručního zavazadla. Za zapsané zavazadlo do 23 kilogramů si cestující připlatí 48 eur. V ceně pak je výběr místa, možnost odbavit se až 30 dnů před odletem a možnost změny letenky bez poplatků. Společnost ještě nabízí za 98 eur nejvyšší tarif Biz, který zahrnuje přepravu dvou zavazadel do 23 kilogramů, větší palubní zavazadlo, přednostní nástup do letadel a sedadla s většími rozestupy.

V současnosti Praha nemá pravidelné letecké spojení s italskou Florencií. Na podzim 2019 zahájila lety mezi oběma městy nízkonákladová aerolinie Vueling, která létala čtyřikrát týdně s Airbusem A319. Provoz linky byl zastaven se začátkem pandemie koronaviru. Předtím létala na této trase v roce 2013 švýcarská společnost Darwin Airline.

Florencie bude po Pise druhým letištěm v Toskánsku, se kterým bude mít pravidelnou linku. Pisa je tradičně v nabídce nízkonákladové aerolinie Ryanair.

Zahájení letů AeroItalia do Prahy je součástí velké expanze této společnosti ve Florencii. Ta přidala do svého letového řádu tucet nových linek, které bude z toskánské metropole nově létat v příštím roce.

Témata