Level otevře nové dálkové linky z Barcelony

11.11.2018 - EvropaV příští letní sezóně nabídne Level dvě nové dálkové linky z Barcelony. Od 31. března 2019 bude Level nově létat dvakrát týdně do Santiaga de Chile a od 30. července 2019 dojde ke zvýšení frekvence na této lince na čtyři lety týdně. Ceny jednosměrných letenek do chilské metropole začínají na 219 eurech. Za tuto cenu může cestující letět jen s příručním zavazadlem. Level bude jediným dopravcem, který bude provozovat přímou linku mezi Barcelonou a Santiagem de Chile. Tímto spojením se pokouší Level navázat na úspěch své linky z Barcelony do Buenos Aires.

(foto: Level)

Druhou novinkou je linka na newyorské letiště J.F. Kennedyho. Ta bude provozována o 27. července 2019 třikrát týdně. Ceny jednosměrných letenek s příručním zavazadlem začínají na 99 eurech. Na této lince bude Level soupeřit s americkými společnostmi American Airlines a Delta Air Lines. Dalším konkurentem je nízkonákladová aerolinie Norwegian, která létá z Barcelony na letiště Newark.

Level dále provedl několik změn na svých letech na západní pobřeží USA. V příští léto se již nepočítá s linkou do Los Angeles, která byla provozována poslední dvě letní sezóny. S novým zimním letovým řádem byla přesunuta linka do oblasti Sanfranciského zálivu z Oaklandu do San Francisca. V příští letní sezóně tak bude Level provozovat pět dálkových linek, do Buenos Aires, Bostonu, San Francisca, New Yorku-JFK a Santiaga de Chile.

Airbus A330-200 v barvách Level (foto: Daniel Luis Gómez Adenis/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Všechny lety z barcelonského letiště El Prat budou i v příštím roce provozovány letouny Airbus A330-200, které létají v konfiguraci pro 314 cestujících. Jedná se o letouny společnosti Iberia, která se svými posádkami zajišťuje jejich provoz. V současnosti má Level k dispozici v Barceloně tři stroje A330, čtvrtý letoun má být přidán v příštím roce.

Level je od svého založení jen značkou skupiny IAG pro dálkové nízkonákladové lety. Podle jeho šéfa Vincenta Hoddera se ani do budoucna nepočítá s tím, že by se Level stal plnohodnotnou leteckou společností. Level tak bude i nadále fungovat jako virtuální dopravce, který spoléhá na letouny s posádkami dalších společností skupiny IAG.

Štítky