IAG posílá svou rakouskou dceru Level Europe do konkursu

18.06.2020 - EvropaKoncern International Airlines Group (IAG) posílá svoji rakouskou dceřinou společnost Level Europe do insolvence. Rozhodl o tom rakouský soud Korneuburgu. Insolvence má mít platnost od zítřka, během dneška však postupně tato aerolinie zastavuje provoz.

Airbus A321 společnost Level Europe (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Veškeré vouchery, které byly vydány cestujícím jako náhrada za zrušený let v době karantény, jsou tak nyní bezcenné. Majitelé vydaných letenek by měli kontaktovat svého prodejce.

Ředitel společnosti Frank Glander poděkoval svým bývalým kolegům za věrné služby a popřál mnoho štěstí a zdraví do náročné budoucnosti. Jedná se o první rakouskou oběť silného konkurenčního boje na vídeňském letišti, který významně prohloubila pandemie onemocnění covid-19 a následný silný propad poptávky po letech.

Level Europe byla založena v roce 2017 po názvem Anisec Luftfahrt. Nízkonákladová aerolinie měla svou hlavní základnu na vídeňském letišti Schwechat, druhá základna byla v Amsterdamu. Všechny lety byly provozovány pod značkou Level. Flotila společnosti se skládala ze dvou Airbusů A320 a čtyř A321.

Témata