Letiště Mnichov hlásí rekordní letní sezónu

14.10.2019 - EvropaMnichovské letiště zveřejnilo v závěru minulého týdne přepravní výsledky za prvních devět měsíců a 3. čtvrtletí letošního roku. V období leden – září 2019 vzrostl počet odbavených cestujících na 36,6 milionů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o nárůst o 4,4 %, tedy více než 1,5 milionu pasažérů. Počet pohybů vzrostl o 2,2 %, naopak množství odbaveného nákladu pokleslo o 6,6 %.

Provoz na mnichovském letišti (foto: Flughafen München)

Pro mnichovské letiště je pozitivní zejména vývoj ve třetím čtvrtletí, kdy mezi červencem a zářím prošlo letištěm téměř 14 miliónů cestujících, v rekordním červenci to bylo 4,7 miliónu. Rekordním dnem bylo 27 září, kdy letištěm prošlo 174.000 lidí - nejvíce lidí odbavených za jediný den v historii letiště.

Přestože většina cest pasažérů směřuje po Evropě (přibližně 23 milionů), největší relativní přírůstky cestujících (cca 9 %) vykazují dálkové lety - a to zejména díky novým linkám do destinací jako je Bogota, Dallas/Ft.Worth nebo Osaka. Nejvíce cestujících na dálkových linkách cestovalo z Mnichova do USA, zhruba 2,2 milionů (růst o 11 %). Z evropských zemí jsou nejoblíbenější Španělsko (3,3 milionů) a Itálie (2,7 milionů).

Témata