Letiště Brno se těší v létě na 3 pravidelné linky - do Londýna, Milána a Kyjeva

24.03.2021 - Česká republikaNedávno oznámené spuštění linky Brno-Kyjev letecké společnosti SkyUp se posouvá. Z důvodu pandemie je tak začátek provozu posunut z původně oznámeného 25. dubna na 3. června. Vyplývá to z rezervačního systému dopravce. V nabídce jsou 2 spojení týdně s odletem z Brna v 17:20. Na obsluhu linky bude nasazeno letadlo Boeing 737-700. Létat se má ve čtvrtky a soboty.

Ryanair se vrátí se svojí nejúspěšnější brněnskou linkou do Londýna podle současných plánů již dříve - a to od neděle 2.května, nejprve v květnu se dvěmi rotacemi (v pátek a neděli). V pátek je odlet z Brna plánován na 17:30, tj. zhruba ve stejném čase jak byli cestující zvyklí. V neděli je však odlet z Brna již v 11:45. Od začátku července plánuje Ryanair navýšení rotací na 4x týdně (v pondělí, středu, pátek a neděli). Lety v pracovní dny mají mít z Brna čas odletu v 17:30, neděle zůstává na 11:45. Od listopadu nabízí Ryanair již 5 týdenních frekvencí.

Od pondělí 3.května nabízí Ryanair též lety z Brna do Milána-Bergáma. Létat se má 2x týdně v pondělí a pátky. V pondělí je odlet z Brna plánován na 16:10, v pátek ve 13:20. Lety má pro Ryanair provozovat dceřiná Malta air. Záměr obnovení této linky je poněkud překvapivý, v odborných kruzích se totiž debatovalo, zda mohla být tato linka pro Ryanair vůbec výdělečná.

V každém případě bude zřejmě ještě velmi hodně záležet na vývoji pandemické situace v ČR, ale i v uvedených destinacích. Asi by málokoho překvapilo, kdyby došlo k odkladu provozu o několik dalších týdnů. Na letiště Brno od podzimního přerušení provozu na lince do Londýna dne 18.10. doposud žádná pravidelná linka pro cestující nelétá. Do Brna tak míří nyní na pravidelných linkách jen nákladní letadla.

typický obrázek nástupu do letadla na letišti Brno, červenec 2014 (foto: Karel X, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Štítky