DHL Express spustilo novou nákladní linku do Brna

16.11.2020 - EvropaDva měsíce po otevření moderní logistické haly pro DHL Express přivítalo brněnské letiště také jejího prvního leteckého návštěvníka. Do nové části multimodálního komplexu v Tuřanech dnes ráno přiletělo první nákladní letadlo na nové lince DHL Express do Brna. Ta bude zajištěna nákladním Boeingem 737-400F společnosti CargoLogic Germany.

CargoLogic Germany - Boeing 737-400F (zdroj: Aircraft. Picmove/YouTube)

„V současné době je to samozřejmě skvělá zpráva. Jasně to potvrzuje naši dlouhodobou strategii udělat z brněnského letiště multifunkční komplex pro všechny druhy letecké dopravy. V době krize té komerční je to právě nákladní, která ji vhodně doplňuje. Přeměna dlouho zanedbávaných prostor letiště na super moderní halu pro DHL Express tak byla logickou reakcí na současné potřeby trhu,“ uvedl k nové cargo lince Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.

„Nákladní letecké spojení s Brnem je obrovským přínosem a zrychlením v obsluze tohoto regionu, a z toho mám pochopitelně velkou radost. DHL Express navýšila počty svých denních letů tak, aby korespondovaly s aktuálními vysokými objemy zásilek v Brně. Ty se celosvětově zvedají s rostoucími čísly online obchodování. Tento trend byl patrný již v minulých letech, ale kvůli covid-19 se celosvětově navyšuje objem zásilek rychleji, než se očekávalo. Právě proto je nové nákladní letecké spojení důležitější než kdy jindy. Zároveň je to skvělá zpráva pro český předvánoční trh,“ řekl Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic).

Pro letiště v Tuřanech se aktuálně jedná o druhou nákladní linku. Dosud do Brna létal FedEx Express z belgického Lutychu. V současnosti je provoz této linky zajišťován letouny Boeing 737-400F společnost ASL Airlines Belgium.

Témata