Cargologic Germany musel kvůli napojení na Rusko zastavit lety

17.03.2022 - EvropaNěmecká letecká společnost Cargologic Germany patřící do ruské skupiny Volga-Dnepr Group musela minulý týden zastavit své lety. Spolkový úřad civilního letectví (LBA) totiž v pátek 11. března podle serveru Aerotelegraph zakázal společnosti lety jejích letadel ve vzdušném prostoru EU. Ta byla tak nucena pozastavit svůj provoz. Důvodem jsou sankce EU, které se týkají také ruských leteckých dopravců.

CargoLogic Germany - Boeing 737-400F (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Podle vyjádření mluvčího Cargologic Germany jsou nyní vedeny intenzivní jednání s úřady a zainteresovanými stranami, které by společnosti umožnily, co nejrychlejší obnovení provozu.

Cargologic Germany má svou základnu na mezinárodním letišti v Lipsku. Její flotila se skládá ze čtyř nákladních letadel Boeing 737-400F. Společnost s nimi dosud létala na linkách DHL Express. Letouny jsou nyní uzemněny na letištích v Ostravě (registrace D-ACLX), Budapešti, Katovicích a Helsinkách.

Společnost Cargologic Germany zahájila provoz v roce 2019. Její založení souvisí s brexitem, kdy Volga-Dnepr Group měla dceřinou aerolinii Cargologic ve Velké Británii. V roce 2020 společnost začala létat na nové nákladní lince DHL mezi Lipskem a Brnem. Letadla Cargologic Germany pravidelně létala také na lince DHL do Ostravy.

Témata