Cargologic Germany má první letadlo, provoz zahájí na jaře

10.02.2019 - EvropaNová německá letecká společnost Cargologic Germany převzala v polovině ledna první letoun. Jedná se o nákladní letoun Boeing 737-400F (D-ACLG), který přistál 17. ledna na mezinárodním letišti Lipsko/Halle, kde má Cargologic Germany svou základnu. Za založením nového dopravce stojí ruská společnost Volga-Dnepr Group. Ta dosud měla evropskou dceru Cargologic sídlící ve Velké Británii. Založením nového německého dopravce se tak Volga-Dnepr Group připravuje na nadcházející brexit.

Převzetí první letadla Cargologic Germany (foto: Cargologic Germany)

Podle seznamu licencovaných dopravců německého úřadu civilního letectví LBA nemá Cargologic Germany potřebné provozní povolení. Dodaný Boeing 737-400F byl tak podle německého serveru Aerotelegraph.com zatím pronajat ruské společnosti Atran. Cargologic Germany počítají s tím, že vlastní komerční lety zahájí během jarních měsíců.

Přistání Boeingu 737-400F na letišti Lipsko/Halle (zdroj: 235FireFly/YouTube)

V příštích měsících má společnost převzít další dva Boeingy 737-400F. Do konce letošního se má flotila Cargologic Germany skládat z pěti letadel. V budoucnu by měla společnost provozovat také několik letadel Antonov An-124, které převezme od společnosti v rámci skupiny.

Štítky