Israir zahájí charterové lety do New Yorku

06.06.2004 - Asie & AustrálieLetecká společnost Israir oznámila, že od 20. června nabídne cestujícím přímé lety z Tel Avivu do New Yorku-JFK. Izraelská společnost bude mezi oběma městy zatím létat třikrát týdně s letounem Boeing 767-300. Spojení má být z právních důvodů vedeno jako charterová linka.

Israir chce cestující zaujmout svými cenami letenek, které se mají pohybovat mezi 700-1100 dolary, což je zhruba o 150 dolarů méně než nabídka El Al. Dalším konkurentem létajícím mezi New Yorkem a Tel Avivem jsou americké aerolinie Continental Airlines. Israir chce získat i obchodní cestující, v porovnání s těmito dvěma dopravci mají letenky v business class stát až o 400 dolarů méně.

Společnost Israir se delší dobu snažil vstoupit na lukrativní linku Tel Aviv – New York. Spolu s izraelskou aerolinií Arkia podnikla řadu právních kroků, aby na tuto trasu mohla vstoupit. Nakonec rozhodnutí izraelského nejvyššího soudu umožnila oběma společnostem zahájit spojení do New Yorku formou pravidelných charterů.

Témata