Islandský low-cost Play zahájil lety do Berlína

08.07.2021 - EvropaOd 4. července létá společnost Play také do Berlína. Nová linka z Reykjavíku je provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A321neo pro 192 cestujících. Odlety z Berlína jsou vždy v pondělí, ve čtvrtek, v pátek a v neděli. Po necelých čtyřech hodinách letu letoun přistává na Islandu. Jedná se o první linku nové islandské aerolinie Play do Německa. Jednosměrné letenky začínají na 88 eurech (2280 korun), přičemž v ceně je zahrnuto příruční zavazadlo do 12 kilogramů.

Přivítání prvního letu Play na letišti Berlín-Brandenburg (foto: Flughafen Berlin Brandenburg)

Společnost Play zahájila provoz 24. června prvním letem z Reykjavíku-Keflavík na londýnské letiště Stansted. Další týden pak byla otevřena linka na Tenerife na Kanárských ostrovech. Příští pondělí má aerolinie zahájit lety do Alicante na španělském pobřeží Costa Blanca. Později v červenci mají být spuštěny ještě linky do Barcelony, Paříže a Kodaně.

Do svého zimního letového řádu zařadila společnost Play dvě nové destinace. Od 22. ledna do 19. února 2022 bude provozovat jednou týdně sezónní linku do rakouského Salzburku. Druhou novinkou je Gran Canaria, kam bude rovněž létat jednou týdně od 22. prosince 2021 do 13. dubna 2022.

Airbus A321neo společnosti Play na berlínském letišti (foto: Flughafen Berlin Brandenburg)

Témata