Islandská aerolinie Play představila uniformy v neformálním stylu

13.06.2021 - EvropaNový islandský startup Play již svým livery ukázal, že sází hodně na výrazné odlišení od své konkurence. Výrazně červené zbarvené letadlo s velkým nápisem Play je na první pohled nepřehlédnutelné a nezaměnitelné. V nastoupené cestě odlišování pokračuje aerolinie v pátek představenými velmi neformálními uniformami. Společnost v tiskové zprávě dokonce tvrdí, že její nové uniformy patří do nové éry uniforem.

Nové uniformy nízkonákladové aerolinie Play (foto: Play)

Zatímco většina leteckých společností sází na klasické formální uniformy skládající se u mužů z obleků a u žen z kostýmů, pár designerů Gunni Hilmars a Kolla navrhl kolekci, která připomíná oblečení pro volný čas. Klasické uniformy tak u Play nahradí uvolněné a pohodlné střihy, formální černou pánskou obuv a dámskou obuv na podpatcích nahrazují pohodlné tenisky.

„Byli jsme poctěni a potěšeni, že jsme mohli spolupracovat s PLAY na této řadě uniforem. Opravdu jsme chtěli zahodit všechny ty staré představy o uniformách leteckých společností a přinést více pohodlí,“ uvedli návrháři Gunni Hilmars and Kolla. „Snažili jsme se vyřadit svazující pravidla, která jsou s těmito uniformami často spojovány, a zahrnout uvolněné střihy, pružné látky a samozřejmě boty určené pro práci na nohou. Výsledkem je kombinace aktivního oblečení a svěží uniformy," dodali návrháři.

(foto: Play)

Podle Jóníny Guðmundsdóttir, šéfky produktu Play, pochopili Gunni a Kolla dobře zadání společnosti a její představy o kolekci. „Měli jsme určité představy o oblečení a o tom, jak by mělo reprezentovat naši značku a pracovat s ní, a výsledek je prostě úžasný," řekla Jónína Guðmundsdóttir. Společnost uvedla, že nové uniformy zahrnují základní hodnoty Play jako jsou jednoduchost, hravost, soutěživost a rovnost.

Nové uniformy Play nejsou rozlišeny podle pohlaví a každý člen posádky si může z kolekce vybrat to, co mu vyhovuje. V Play nechtějí řešit ani další pravidla spojená se vzhledem svých posádek. Zatímco jiné letecké společnosti mají často rozsáhlé manuály pro svůj létající personál ohledně úpravy vzhledu, společnost Play oznámila, že u ní nejsou žádné pokyny pro posádky týkající se účesů, líčení, lakování nehtů, a dokonce i tetování.

(foto: Play)

Nové uniformy Play nejsou však prvními neformálními uniformami leteckého personálu. Jako příklad z poslední doby lze uvést uniformy francouzského dopravce Joon, který se chtěl orientovat na generaci mileniálů. Neformálním a uvolněným stylem působí rovněž uniformy filipínské společnosti Cebu Pacific.

(foto: Play)

Témata