Dohoda mezi Lufthansou a odborovou organizací UFO

03.02.2020 - EvropaLufthansa a odborová organizace UFO se po dlouhých a náročných vyjednáváních přerušených několika stávkami zaměstnanců dohodly koncem ledna na smíru.

Dohoda ještě není propracovaná do detailů, ale pro cestující Lufthansa Group je riziko případné další stávky zažehnáno. Alespoň na příštích šest týdnů, kdy se obě strany zavázaly nepodniknout žádné kroky vedoucí k nátlaku na druhého partnera. Na tomto úspěchu má podíl zejména úspěšná mediace konfliktu, vedená poradcem firmy KPMG Alexanderem Insamem.

(ilustrační foto: Free-Photos/Pixabay)

Obě strany se dohodly na krocích, které provedou s okamžitou platností. Pro 22 tisíc zaměstnanců koncernu tak třeba bude znovu zavedeno dříve zrušené dvoudenní nocování v hotelu mezi dlouhými lety například do Japonska a Jižní Koreje. Kromě toho mohou zaměstnanci očekávat na příští výplatní pásce mimořádnou odměnu ve výši 1500 eur, v jednotlivých případech i více.

Z vyjádření zástupců UFO, Daniela Flohra i šéfa personálního oddělení Michaela Niggemanna zní jednohlasně, že nyní vidí dobrý základ pro finální budoucí dohodu a stabilitu koncernu.

Štítky