Do Drážďan přiletěl další Airbus A380 společnosti Qantas

24.08.2021 - EvropaNa mezinárodním letišti v Drážďanech přistál v pátek 19. srpna po delší době opět Airbus A380. Jednalo se o letoun registrace VH-OQB, který přiletěl do Drážďan po 11 hodin dlouhém letu z Los Angeles, kde byl odstaven. Důvodem přeletu je plánovaná renovace A380 v místní společnosti Elbe Flugzeugwerke (EFW). Plánována je přestavba a modernizace interiéru a instalace nových sedaček. V rámci přestavby dojde ke snížení počtu sedadel v ekonomické třídě a jejich navýšení v premium economy a business class.

Airbus A380 společnosti Qantas po přistání v Drážďanech (zdroj: video PlaneMania/Youtube)

Ještě před vypuknutím pandemie koronaviru se společnost Qantas rozhodla, že zmodernizuje všech svých dvanáct Airbusů A380. První A380 přiletěl do Drážďan v březnu 2020 po přímém 17hodinovém letu ze Sydney. Vloni byl v EFW ještě modernizován druhý A380. Nyní tak přistál třetí A380 australského dopravce určený k modernizace.

Trasa letu Airbusu A380 z Los Angeles do Drážďan, jak je zaznamenal server Flightradar24 (foto: Flightradar24)

Pokračování modernizace dokládá, že Qantas na rozdíl od jiných leteckých společností s letouny A380 do budoucna stále počítají. Kdy společnost vrátí své A380 na pravidelné linky závisí zejména od uvolnění přísných cestovních opatření, které Austrálie přijala po vypuknutí pandemie pro cesty do země. Teprve potom může dojít k obnovení dostatečné poptávky, aby letouny A380 mohly být opět nasazeny do provozu. Informace z loňského podzimu uváděly, že by se tak mohlo stát až v roce 2024.

Témata