Condor obnovil dálkové lety, opět létá na Kubu

01.11.2020 - EvropaNěmecká letecká společnost Condor opět létá dálkové lety. V sobotu německý dopravce zaměřující se na lety do dovolenkových destinací vypravil po několika měsících první lety do Karibiku. Prvním cílem se stalo kubánské Varadero, kam byly včera vypraven první let z Frankfurtu. Od 6. listopadu bude společnost létat do kubánského letoviska také z Düsseldorfu. Z obou německých měst bude Condor v zimním období vypravovat tři lety týdně obsluhované letouny Boeing 767-300.

Boeing 767-300ER společnosti Condor krátce po příletu do Varadera (zdroj: Gaviota Tours/Facebook)

„Němci se chtějí na dovolené, jak během cesty, tak i na cílovém místě, cítit pohodlně také v dobách koronaviru. Kuba splňuje tyto požadavky karibskými teplotami, skvělými hotely a nádhernými plážemi pro koupání i odpočinek. Condor létá se svými hosty již 65 let spolehlivě a bezpečně na dovolenou také v těchto zvláštních časech,“ uvedl Ralf Teckentrup, výkonný ředitel Condor.

Kubánské úřady již dříve povolily vstup německým turistům a německé ministerstvo zahraničí zrušilo své varování před cestami na Kubu. Letenky na Kubu lze rezervovat samostatně na stránkách Condor za cenu od 350 eur za jednosměrný let. Obnovené lety na Kubu využívá rovněž řada německých touroperátorů pro přepravu svých klientů.

Kubánské Varadero je známé zejména svými písečnými plážemi (foto: Pixabay)

Varadero je jedno z nejoblíbenějších přímořských letovisek na Kubě s dlouhými písečnými plážemi. V polovině října kubánská vláda otevřela místní letiště pro lety s turisty ze zahraničí. Španělská skupina Iberostar pak zpřístupnila v tomto letovisku šest svých hotelů, přičemž zavedla řadu hygienických opatření. Tato opatření se týkají i letiště ve Varaderu a samotné letecké přepravy.

Vedle letů Condor přistál ve Varaderu v sobotu také let TUI Airways z Manchesteru. Od 6. listopadu chce začít létat do kubánského letoviska také Air Canada z Toronta a Montrealu.

Společnost Condor je od srpna v režimu ochrany před věřiteli a v chodu ji udržuje také pomoc spolkové vlády a země Hesensko ve výši 550 milionů eur. Schůzka věřitelského výbory, která se konala 22. října, rozhodla, že aerolinie koncem listopadu ochranu opustí. Managementu se podařilo snížit náklady včetně uzavření nových kolektivních smluv s odborovými organizacemi.

Letecká společnost Condor byla součástí turistického koncernu Thomas Cook, který vloni v září zbankrotoval. Poté aerolinie intenzivně hledala nového strategického partnera. Soutěž letos v lednu vyhrála polská státní společnost PGL, která předložila nejvýhodnější nabídku. Po vypuknutí pandemie koronaviru PGL v dubnu od převzetí Condoru odstoupila.

Štítky