Condor nabídne lety do San Antonia v Texasu jako první evropská aerolinie

22.09.2023 13:37 - EvropaNěmecká dovolenková aerolinie Condor oznámila rozšíření nabídky svých letů do Spojených států. V příští letní sezóně společnost otevře novou sezónní linku z Frankfurtu do San Antonia. Linka bude provozována od 17. května do 6. září 2024 třikrát týdně letadly Airbus A330-900. Je to vůbec poprvé, kdy společnost nabídne pravidelnou linku do amerického státu Texas.

Condor - Airbus A330-900 (foto: Condor)

Nová linka je zajímavá také pro mezinárodní letiště v San Antonio. Condor se totiž stane jediným evropským dopravcem, který bude na letiště létat. Zároveň linka bude historicky prvním pravidelným spojem ze San Antonia do Evropy. Místní letiště má vedle vnitrostátních spojů pravidelné linky jen do dovolenkových cílů v Mexiku.

Podle místních médií se podnikatelé v San Antoniu v poslední době zasazovali o zřízení přímých letů do Evropy s tím, že jsou ochotni takovou linku podpořit formou pobídek. Preferovanými destinacemi byly Frankfurt a Londýn.

Zahraniční společnosti létají do nedalekého Austinu, které je hlavním městem Texasu. Letiště v Austinu je vzdálené od San Antonia 130 kilometrů, což je zhruba hodina a čtvrt jízdy autem. Do Austinu létají evropské společnosti British Airways, KLM, Lufthansa a Virgin Atlantic.

Jedním z možných důvodů, proč si Condor zvolil jako destinaci San Antonio i samotný Texas, jsou historické vazby. První němečtí přistěhovalci dorazili do San Antonia ve 40. letech 19. století a v roce 1990 se více než 17 % obyvatel Texasu se hlásilo k německému původu.

Centrum texaského města San Antonio (foto: Yinan Chen/Wikimedia Common - Public Domain)

San Antonio se nachází v jižní části středního Texasu a se svými 1,4 miliony obyvatel je druhým největším městem tohoto státu. V metropolitní oblasti žije až 2,6 milionu lidí. Pro německé turisty mohou být zajímavé zmíněné historické vazby. Německý vliv je patrný zejména v gastronomii a v kultuře. Některé místní restaurace nabízejí německé speciality a v říjnu připomínají Oktoberfest.

Západ slunce nad Texas Hill Country (foto: Michael Zuber/Flickr - CC BY 2.0)

Vedle pestré kuchyně je lákadlem pestrá kulturní scéna, v níž se mísí americké, španělské a také německé vlivy. Nedaleká Texas Hill Country je stále více známá jako vinařská oblast a je oblíbená svými turistickými a cyklistickými trasami.

Kromě San Antonia počítá Condor příští léto také s pravidelnými lety do Miami. Do tohoto největšího města na Floridě bude společnost létat třikrát týdně s A330neo. Miami se do letového řádu vrátí po pauze způsobené pandemií koronaviru. Dále se do nabídky vrátí lety do Calgary v kanadské Albertě, které budou provozovány dvakrát týdně.

Témata