Čína opět povolí skupinové zájezdy do zahraničí

23.01.2023 - Asie & AustrálieČínské ministerstvo kultury a cestovního ruchu v pátek oznámilo, že Čína od 6. února obnoví skupinové zájezdy do zahraničí pořádané cestovními kancelářemi.

Letecké společnosti na tuto skutečnost reagují a dále navyšují své kapacity. Typickým příkladem všech současných oznámení o navyšování kapacit letů do Číny může být letecká společnost Air China, která prudce navyšuje kapacity na letech do Frankfurtu a která bude létat od 26.března výrazně častěji než dosud:

z Pekingu: 7x týdně (nárůst o 4 lety týdně), A350-900
ze Šanghaje: 7x týdně (nárůst o 6 letů týdně), A350-900

Také zahraniční dopravci plánují obnovit lety zaměřené na čínské turisty. Jednou z nejpopulárnějších destinací bývalo pro Číňany před pandemií relativně blízké Thajsko. Tamní pobočka dopravce AirAsia plánuje již brzy obnovit lety do čínských měst jako je Čchung-čching (Chongqing), Kanton (Guangzhou), Chang-čou(Hangzhou) a Wuhan. Pro své palubní posádky již spustila speciální trénink zaměřený na specifika čínských pasažérů. Společnost Thai Air Asia plánuje, že na palubě těchto letů bude vždy alespoň jedna nebo jeden palubní průvodčí s plynulou znalostí mandarínštiny.

organizovaná skupina čínských turistů při prohlídce Moskvy, červenec 2016 (autor: Rakoon, Wikimedia Commons, CC-zero)

Také další letecké společnosti na nejnovější zprávy z Číny reagují obnovením dříve létaných spojů a přidávání frekvencí na stávajících trasách. Například Turkish Airlines od 16.února obnoví 2x týdně letadlem Boeing 777-300 před pandemií provozovanou linku z Istanbulu do Pekingu a na stávající lince do Šanghaje přidá od 15. února druhou týdenní rotaci. Do Šanghaje též přidává čtvrtou rotaci týdně i dopravce Singapore Airlines. Od 31.ledna ji bude obsluhovat letadly Boeing 787-10. Později, od začátku letního řádu, na ní bude létat dokonce Airbus A380. Podobné navyšování kapacit a obnovování spojů do Číny lze tak nyní v souvislosti s prosincovou čínskou změnou strategie vůči koronaviru v rezervačních systémech leteckých společnostech pozorovat poměrně často.

Témata