Charitativní aukce sedaček a vozíků z letadel vynesla téměř 60 tisíc eur

10.07.2022 - EvropaRakouská letecká společnost Austrian Airlines informovala o výsledcích charitativní aukce nepotřebných sedaček ekonomické třídy z letadel Boeing 767 a vozíků, jež používal palubní personál při servírování občerstvení a prodeji produktů. Aukce byla zahájena 6. května 2022 ve spolupráci s aukční platformou Aurena.

(foto: Austrian Airlines)

Celkem aukce vynesla 58 587 eur (1,44 milionů korun), jež jdou na konto charitativní akce Nachbar in Not organizované rakouskou veřejnoprávní televizí a rozhlasem ORF. Vybraná částka bude využita na pomoc lidem z Ukrajiny.

„Naším úkolem jako červeno-bílo-červené letecké společnosti je propojovat lidi, kultury a ekonomiky. Této odpovědnosti chceme dostát i v této krizi. Jsme rádi, že se můžeme podělit o kus rakouské letecké historie a zároveň alespoň trochu pomoci lidem na Ukrajině,“ uvedl Michael Trestl, provozní ředitel Austrian Airlines.

Podle Austrian se celkem sešlo 2500 nabídek od 390 dražitelů. Nové majitele nalezlo jedenáct řad sedadel a více než 170 palubních vozíků. Sedadla, která byla využívaná na dálkových letech, byla před aukcí přečalouněna. Úspěšní dražitelé tak získali zajímavý doplněk do svých pokojů v podobě sedadel z letadel. Vozíky mohou najít v domácnostech využití jako barové vozíky nebo robustní skříňka na nářadí.

Sedačky a servírovací vozíky nabídnuté v aukci (foto: Austrian Airlines)

Témata