Austrian se zaměřily na Japonsko

10.06.2004 - EvropaVedle probíhající realizace plánu Focus East, v rámci něhož Austrian maximálně rozšiřují svou působnost v Evropě na východ od Vídně, společnost výrazně posiluje svou pozici v zemi vycházejícího slunce. Aerolinie zamýšlejí zahájit lety na nové Chubu Central International Airport, které své brány otevře v únoru 2005. Toto na umělém ostrově ležící letiště bude sloužit hlavně potřebám města Nagoya. Austrian hodlají provozovat až tři lety týdně. V současnosti společnost denně operuje na lince do Osaky (Kansai International) a šestkrát týdně na lince do Tokia (Narita). Do města Nagoya z evropských aerolinií létá pouze alianční partner Lufthansa a to denně.

V červenci bude také rozšířena spolupráce mezi Austrian a dalším aliančním partnerem ANA respektive jeho regionálním partnerem Fair Inc, který jako ANA Connection provozuje z tokijského letiště Narita linky do několika dalších důležitých japonských center. Zákazníci rakouského dopravce budou moci využít návazného spojení do měst Sapporo, Sendai a Osaka (Itami). Všechny linky jsou provozované letouny CRJ.

ANA Connection zahájila činnost 18. dubna 2002 a spojuje několik dopravců, kteří pro ANA létají také ještě do měst Fukuoka, Hirošima a Nagoya.

Štítky