Austrian rušil během víkendu kvůli Covidu lety

26.06.2022 - EvropaPosádky letecké společnosti Austrian Airlines zasáhla vlna onemocnění Covid-19. Rakouský dopravce tak byl nucen jen v sobotu zrušit 52 z celkových 360 plánovaných letů z či do Vídně. O sobotním rušení letů informoval rakouský deník Kurier. Během neděle bylo zrušeno dalších 42 z plánovaných 346 letů.

Šéfka Austrian Airlines Anette Mannová přitom uvedla tento týden v rozhovoru pro rakouský rozhlas, že společnosti se problém s nedostatkem zaměstnanců na rozdíl od jiných aerolinií netýká. Mannová řekla, že společnost přijala 150 nových zaměstnanců na paluby letadel. Odborová organizace zastupující palubní personál přitom varovala před nedostatkem zaměstnanců.

Podle rakouských médií byly rušeny lety do evropských měst a snahou bylo zabránit rušení letů do prázdninových destinací. Zrušeny tak byly plánované lety do Barcelony, Berlína, Curychu, Manchesteru, Mnichova, Nice, Prištiny, Sofie, Soluně, Stuttgartu či Varšavy. Rušení se během víkendu netýkalo letů mezi Vídní a Prahou. Podle dat Flightradar24 nevypravil Austrian dnes také let do iráckého Erbilu.

Tisková mluvčí Austrian Airlines uvedla pro rozhlasovou stanici Ö1, že cestující jsou okamžitě informováni o změnách svého letu a pokud je to možné, jsou přebukováni na jiný let. Společnost doporučuje všem pasažérům, aby si před cestou na letiště ověřili status svého letu na webových stránkách austrian.com.

Informační tabule s plánovanými odlety na vídeňském letišti (foto: Tomáš Hampl)

Témata