Austrian Airlines počítá se zdražováním letenek

24.06.2022 - EvropaRakouská letecká společnost Austrian Airlines plánuje v reakci na vysoké ceny leteckého paliva zvýšit ceny svých letenek. Uvedla to šéfka společnosti Annette Mannová rozhovoru pro rozhlasovou stanici Ö1. Na krátkých linkách by mělo jít o navýšení ceny o několik eur. Na dálkových letech však může jít o zdražení až o 50 nebo 100 eur. Společnost prošla v minulých letech několika koly snižování nákladů, a tak podle Mannové je růst cen letenek jedinou cestou, jak dovést Austrian Airlines opět k ziskovosti. Zvyšování cen letenek by se měl naplno projevit v příštím roce.

Šéfka Austrian Airlines Anette Mannová (foto: Martin Krachler/Austrian Airlines)

Mannová dále uvedla, že díky přijmutí 150 zaměstnanců palubního personálu a kurzarbeitu nemá Austrian Airlines problém s nedostatkem zaměstnanců jako je tomu u jiných leteckých společností. Kvůli nehodě v rafinérii OMV ve Schwechatu, ke které došlo začátkem června a jež znamenala omezení dodávek leteckého paliva JET A-1 vídeňskému letišti, zaznamenala společnost zvýšené náklady. O náhradě škod chce nyní jednat s firmou OMV.

Annette Mannová zastává pozici výkonné ředitelky Austrian Airlines od 1. března 2022, když v této funkci vystřídala vystřídala Alexise Grafa von und zu Hoensbroech. Ten zamířil do Kanady, kde se stal ředitelem aerolinie WestJet. Mannová po vystudování vysoké školy ekonomického směru nastoupila v roce 2003 u Lufthansy, kde na různých pozicích pracovala až do letošního roku.

Témata