Austrian nabízí předplacenku na 10 letů

19.12.2019 - EvropaLetecká společnost Austrian Airlines v úterý představila předplacené flightpassy. V nabídce má dva druhy flightpassů - Europe a City. V zásadě se jedná o voucher na deset jednosměrných nebo pět zpátečních letů, který je platný po dobu jednoho roku od zakoupení a platí pro koupi letenek pro osobu, jež voucher zakoupila.

Zvláštní webová stránka Austrian Airlines s nabídkou flightpassů (zdroj: austrian-flightpass.com)

Ve variantě Europe může zákazník tak vybírat mezi lety z/do Vídně a 60 různými destinacemi v Evropě. Tato nabídka cílí na cestovatele, kteří chtějí poznat v daném roce různá místa - do stejné destinace lze totiž na tento voucher zakoupit maximálně dvě zpáteční letenky. Naopak varianta City cílí na pendlery, kteří často létají do jedné destinace. Nabídka všech Flightpasů je omezena na tarif Light Economy, tj. lety bez jen s příručním zavazadlem. Zapsané zavazadlo lze k tomuto tarifu přikoupit jako extra službu.

Cena flightpassů závisí na tom, jak dlouho dopředu hodlá cestující proměnit voucher v letenku. Na výběr jsou možnosti rezervace vždy minimálně 60/21/7 dnů před odletem. Druhou volbou, jež ovlivňuje cenu je volba, zda se bude jednat o voucher, který platí i v dny maximální poptávky v období vánočních svátků, Nového roku a Velikonoc. Vánoční období je vymezeno od 20. prosince 2019 od 6. ledna 2020, o rok později od 18. prosince 2020 do 7. ledna 2021. Velikonoční období pak mezi 9.-13. dubnem 2020. Kdo nepotřebuje v těchto obdobích letět, získá flightpass levněji.

Mapa linek Austrian Airlines, na kterách lze využít nové flightpassy (zdroj: austrian-flightpass.com)

Flightpass Europe na deset letů tak lze pořídit při plánování 60 dnů předem bez využití vánočního a velikonočního období za 799 eur. Flightpass City na stejný počet letů lze koupit například do Amsterdamu za 599 eur, do Paříže za 659 eur, do Frankfurtu za 809 eur, do Moskvy za 849 EUR. Prodej passů a rezervace lze provádět nyní na webových stránkách austrian-flightpass.com.

Pro mnoho čtenářů se může zdát tato nabídka jako okrajová nicméně nepřímo svědčí o tom, že nízkonákladová konkurence ve Vídni tvrdě dopadá na Austrian, který se pokouší tímto inovativním krokem s konkurencí aspoň trochu držet krok.

Otázkou také zůstává, zda Austrian tento projekt flightpassů dokázal promyslet do detailů a nebude si sám touto nabídkou kanibalizovat poptávku na destinacích kde dosud nízkonákladovou konkurenci nemá. Příkladem může být Frankfurt, kde Lufthansa Group dokáže nasazovat na lety v atraktivní časy i dlouho předem vysoké částky, o které se teď touto aktivitou může připravit. Druhý aspektem je fakt, že na rozdíl od Eurowings zatím u Austrianu a Lufthansy nebyla cena zpátečního letu prostý součet cen dvou jednosměrných letů. Za jednosměrný let nebo open jaw let dosud účtoval Austrian přirážku. Toto lze nyní s Flightpasy obejít a například při jednání v Mnichově tam dojet vlakem a zpátky letět. Je tak možné, že flightpassy osloví novou skupinu zákazníků. Rozhodně nová nabídka Austrian Airlines přináší cestujícím letícím z Vídně nové možnosti kombinací levnějších cest.

Štítky