Arik Air, S7 a SpiceJet objednaly letadla Boeing

04.05.2007 - USA & KanadaKombinace nabídky dálkových letounů Boeing 777 a Boeing 787 je pro aerolinie v poslední době velmi přitažlivá. Poslední společností, která se rozhodla zvolit tyto typy letadel pro svou budoucí síť dálkových linek, je nigerijská Arik Air. Ty objednaly tři letadla Boeing 787-9, dvě Boeing 777-200LR a dvě Boeing 777-300ER. Katalogová cena letadel překračuje 1,5 miliardy dolarů.

Další objednávka přišla od ruské společnosti S7 Group. Ta vlastní leteckého dopravce S7 neboli bývalé Sibir Airlines. Skupina objednala deset letadel Boeing 737-800 a na dalších deset si zajistila kupní práva. Letadla ale nejsou určena pro S7, nýbrž pro novou charterovou společnosti, která se bude specializovat na lety z Moskvy do zahraničních turistických center.

Další čtyři letouny stejného typu byly objednány panamskými aeroliniemi Copa Airlines. Jejich katalogová hodnota je 282 miliónu dolarů. Celkem tak společnost zařadí do flotily až 34 letadel. Copa Airlines také provozují nejdelší pravidelnou linku s tímto typem letadla. Ta vede z Panama City do Buenos Aires.

Všechny předešlé objednávky byly již předtím vedeny v kolonce neidentifikovaných zákazníků, a tak nepředstavují v rámci statistik Boeing Company nově objednaná letadla. To ale není případ objednávky od indických SpiceJet. Ty se rozhodly do leteckého parku zařadit dalších deset letadel Boeing 737-800. Společnost tak celkem převezme 40 těchto nových letadel.

Témata